وزیر کشور آلمان خواستار ممنوعیت حضور تیم‌های ملی فوتبال روسیه و بلاروس در جام ملت‌های ۲۰۲۴ شد. به گزارش ایرنا، نشریه اشپیگل در گزارشی مدعی شد که نانسی فیزر، وزیر کشور آلمان در نامه‌ای به الکساندر چفرین، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) خواستار محرومیت تیم‌های ملی روسیه و بلاروس از یورو ۲۰۲۴ شده است. براساس […]

وزیر کشور آلمان خواستار ممنوعیت حضور تیم‌های ملی فوتبال روسیه و بلاروس در جام ملت‌های ۲۰۲۴ شد.

به گزارش ایرنا، نشریه اشپیگل در گزارشی مدعی شد که نانسی فیزر، وزیر کشور آلمان در نامه‌ای به الکساندر چفرین، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) خواستار محرومیت تیم‌های ملی روسیه و بلاروس از یورو ۲۰۲۴ شده است.

براساس برنامه قبلی، آلمان قرار است در سال ۲۰۲۴ از این رویداد میزبانی کند هرچند آلمان غربی پیش از اتحاد دوباره آلمان، در سال ۱۹۸۸ از جام ملت‌های اروپا میزبانی کرده بود.

در فاصله سه هفته تا قرعه‌کشی مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۴ در فرانکفورت، نامه وزیر کشور آلمان به این موضوع اشاره کرده که باتوجه به محرومیت روسیه از رقابت‌های بین‌المللی، این کشور به همراه بلاروس از یورو ۲۰۲۴ نیز محروم شود.

گفته می‌شود که فیزر با این استدلال که بلاروس تاکنون هرگز به یک تورنمنت بزرگ صعود نکرده و رقابت‌های خانگی خود در لیگ ملت‌های اروپا را در صربستان و بدون حضور تماشاگران برگزار کرده است، باید از تمام رقابت‌های بین‌المللی فوتبال محروم شود زیرا «دولت این کشور یکی از حامیان اصلی روسیه» در عملیات نظامی جاری مسکو در اوکراین است.

همچنین، وزیر کشور آلمان در ادامه نامه اضافه کرده که یوفا باید مقامات روسیه و بلاروس را از «هیئت‌های تاثیرگذار در بدنه فدراسیون‌های بین‌المللی ورزشی حذف کند.»

این در حالی است که نشریه اتلتیک در گزارشی مدعی شده که یوفا این نامه را دریافت کرده و در زمان مقتضی به آن پاسخ خواهد داد.

درخواست آلمان از یوفا به موازات درخواست آندری پاولکو، رئیس اتحادیه فوتبال اوکراین مبنی بر حذف روسیه از مراسم قرعه کشی مرحله گروهی یورو ۲۰۲۴ ارسال شده است.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال(فیفا) و یوفا پس از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، تمام‌ تیم‌های ملی و باشگاهی روسیه را از رقابت‌های بین‌المللی فوتبال محروم کردند.

در پی این تصمیم که با توصیه کمیته بین‌المللی المپیک اتخاذ شد، تیم ملی فوتبال روسیه از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و همچنین یورو ۲۰۲۲ که با قهرمانی انگلیس به پایان رسید، کنار گذاشته شد.

یوفا به تازگی اعلام کرد که درباره حضور روسیه در مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۴ هنوز تصمیمی نگرفته است

دسته بندی: خبرهای سیاسی, خبرهای ورزشی جهان برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد