رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: این استان رتبه اول کشوری را از نظر تعداد کلنی با بیش از یک میلیون و ۵۰۰ کلنی و تولید ۲۲ درصد عسل کشور را دارد. خسرو شهبازی در اولین کنفرانس ملی زنبور عسل و زنبورداری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی برگزار شد، افزود : سالانه نزدیک به […]

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: این استان رتبه اول کشوری را از نظر تعداد کلنی با بیش از یک میلیون و ۵۰۰ کلنی و تولید ۲۲ درصد عسل کشور را دارد.

خسرو شهبازی در اولین کنفرانس ملی زنبور عسل و زنبورداری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی برگزار شد، افزود : سالانه نزدیک به ۲۷ هزار تن عسل با کیفیت بالا در استان تولید می شود و نیاز است با ایجاد زنجیره های ارزش، مسیر صادرات این محصول تسهیل و موانع مرتفع شود.

شهبازی با تاکید بر لزوم استفاده از محصولات جانبی و فرآورده های زنبور عسل اعم از ژله رویال، بره موم و زهر عسل و… گفت : در این راستا نیاز است محققان و متخصصان تولید و فراوری زنبور عسل ، ترویج استفاده از این محصول در لوازم آرایشی و بهداشتی و دارویی بیشتر مورد توجه قرار دهند.

او بیان کرد: ۴۶۸ نوع گیاه دارویی در استان وجود دارد و عسل های تولیدی نیز از شهد همین گیاهان هست که عسل تولیدی استان در نوع خود در جهان بی نظیر است.

رییس جهاد کشاورزی با بیان اینکه ایجاد زنجیره ارزش تولید محصولات زنبور عسل از برنامه های این سازمان است، گفت : فراورده‌های تولید شده از زنبور خواص زیادی برای انسان‌ها دارند و عسل تنها یکی از چند فرآورده‌ای است که زنبور عسل تولید می‌کند.

دسته بندی: جامعه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد