بر اساس مصوبات کمیسیون تورهای خروجی ویژه جام جهانی قطر ۲۰۲۲، پنج شرکت از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری که دارای شرایط برگزاری تور به مقصد کشور قطر هستند، انتخاب شده که اسامی و مشخصات آن‌ها در سامانه اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اعلام شده است. با نزدیک شدن زمان برگزاری جام جهانی فوتبال […]

بر اساس مصوبات کمیسیون تورهای خروجی ویژه جام جهانی قطر ۲۰۲۲، پنج شرکت از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری که دارای شرایط برگزاری تور به مقصد کشور قطر هستند، انتخاب شده که اسامی و مشخصات آن‌ها در سامانه اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اعلام شده است.
با نزدیک شدن زمان برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با مشخص کردن مجریان و شرکت‌های مجاز برگزارکننده تور جام جهانی، برای جلوگیری از هرگونه تخلف یا سوءاستفاده احتمالی از سوی اشخاص غیرمجاز، نکاتی را یادآور شد.

به گزارش ایرنا، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در اطلاعیه‌ای اسامی شش شرکت گردشگری را به عنوان کارگزار اصلی تورهای جام جهانی فوتبال قطر مشخص کرد و دراین‌باره متذکر شد: «پیرو اطلاعیه شماره یک با توجه به نزدیک شدن به بازی‌های جام جهانی قطر ۲۰۲۲ و انجام تبلیغات در فضای حقیقی و مجازی، ضرورت دارد علاقه‌مندان به حضور در جام جهانی قبل از هرگونه اقدام برای خرید بسته سفر (تور) به مقصد قطر به موارد زیر توجه کنند.

بر اساس مصوبات کمیسیون تورهای خروجی ویژه جام جهانی قطر ۲۰۲۲، پنج شرکت از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری که دارای شرایط برگزاری تور به مقصد کشور قطر هستند، انتخاب شده که اسامی و مشخصات آن‌ها در سامانه اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اعلام شده است.

سایر دفاتر یا شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز صرفا در صورت بستن قرارداد با یکی از این شرکت‌ها و دریافت عاملیت رسمی می‌توانند نسبت به فروش تور جام جهانی اقدام کنند؛ لذا هم‌وطنان علاقه‌مند سفر به قطر برای بازدید بازی‌های جام جهانی فوتبال می‌توانند به صورت مستقیم از طریق پنج شرکت کارگزار اصلی و یا از از طریق دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگی در سراسر کشور که قرارداد عاملیت با دفاتر منتخب را دارند، نسبت به خرید بسته سفر اقدام کنند.

به‌منظور جلوگیری از هرگونه تخلف یا سوءاستفاده احتمالی از سوی اشخاص غیرمجاز نیز رعایت نکات زیر لازم است:

۱ ـ اطمینان از مجاز و معتبر بودن فروشنده تور مسافرتی با مشاهده مجوز دفتر خدمات مسافرتی و قرارداد عاملی از دفاتر منتخب.

۲ ـ ضرورت عقد قرارداد مُمهور و امضا شده توسط مقام مجاز دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری (مجری تور) و دریافت یک نسخه کامل از آن.

۳ ـ پرهیز از واریز هرگونه وجه به حساب واسطه‌ها و اشخاص متفرقه و فاقد سمت مجاز.

۴ ـ استعلام اعتبار دفتر فروش تور از ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان‌ها در صورت لزوم.

۵ ـ توجه به قوانین فیفا که از سایت رسمی فیفا به آدرس https://www.fifa.com و اطلاعیه‌های صادره از فدراسیون فوتبال به آدرس www.fifa.ir است.

همچنین اطلاعیه‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که متعاقبا از طریق روابط‌عمومی و از درگاه وزارت از طریق آدرس الکترونیکی www.mcth.ir اعلام می‌شود.»

بیست‌ودومین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال قرار است از ۲۹ آبان تا ۲۷ آذرماه ۱۴۰۱ در قطر برگزار شود. این نخستین بار است که جام جهانی فوتبال در پاییز برگزار می‌شود. در این دوره از مسابقات قرار است تیم ملی ایران با تیم‌های ملی انگلستان، آمریکا و ولز به ترتیب در تاریخ‌های ۳۰ آبان، چهارم و هشتم آذرماه بازی داشته باشد.

تورهای جام جهانی به گفته رییس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی درحال حاضر از ۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان به فروش گذاشته شده که به اعتقاد حرمت‌الله رفیعی، رییس این تشکل خصوصی، برخی مداخلات، به‌ویژه از سوی فدراسیون فوتبال باعث ایجاد بازار سیاه در فروش بلیت بازی‌ها و افزایش نرخ تورهای جام جهانی شده است.

دسته بندی: خبرهای ورزشی جهان برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد