کشور قطر به تنهایی ۴ برابر ۷ میزبان اخیر جام جهانی هزینه کرده است و این نشان می‌دهد که به خوبی خود را آماده میزبانی از بزرگ ترین رقابت فوتبالی در جهان کرده است. قطر برای میزبانی جام‌جهانی ۲۲۰ میلیارد دلار هزینه کرده است که این ۴ برابر کل رقمی است که ۷ میزبان جام […]

کشور قطر به تنهایی ۴ برابر ۷ میزبان اخیر جام جهانی هزینه کرده است و این نشان می‌دهد که به خوبی خود را آماده میزبانی از بزرگ ترین رقابت فوتبالی در جهان کرده است.
قطر برای میزبانی جام‌جهانی ۲۲۰ میلیارد دلار هزینه کرده است که این ۴ برابر کل رقمی است که ۷ میزبان جام جهانی داشته‌اند.به گزارش ایسنا و به نقل از الجریره، قطر به عنوان نخستین کشور در خاورمیانه میزبان جام جهانی خواهد بود. تا آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ کمتر از دو ماه دیگر باقی مانده است و کشور قطر با وجود حرف و حدیث های زیاد میزبانی این رقابت بزرگ را برعهده خواهد گرفت.

قطر برای میزبانی جام جهانی هزینه سرسام آوری کرده، به طوری که طبق گزارش الجزیره این کشور ۲۲۰ میلیارد دلار خرج ساخت ورزشگاه‌ها و زیر ساخت‌ها کرده است، این درحالی است که ۷ میزبان اخیر جام جهانی تنها ۴۴ میلیارد دلار برای میزبانی این رقابت بزرگ هزینه کرده‌اند.

به این ترتیب کشور قطر به تنهایی ۴ برابر ۷ میزبان اخیر جام جهانی هزینه کرده است و این نشان می‌دهد که به خوبی خود را آماده میزبانی از بزرگ ترین رقابت فوتبالی در جهان کرده است.

در ادامه گزارش الجزیره آمده است: آمریکا برای میزبانی جام جهانی ۱۹۹۴ نیم میلیارد دلار هزینه کرد، این درحالی است که فرانسه برای میزبانی جام جهانی ۲.۳ میلیارد، ژاپن ۷ میلیارد، آلمان ۴.۳ میلیارد، آفریقای جنوبی ۳.۶ میلیارد، برزیل ۱۵ میلیارد و روسیه هم در جام جهانی اخیر ۱۱.۶ میلیارد هزینه کردند.

دسته بندی: خبرهای ورزشی جهان برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد