مدیر امور آب مهاباد گفت: هم اکنون حجم مخزن سد این شهرستان به بیش از ۱۷۳ میلیون مترمکعب رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۲ میلیون مترمکعب بیشتر است. به گزارش سردار بوکان، خالد رحمانی در جلسه شورای حفاظت از منابع آبی این شهرستان بیان کرد: در حال حاضر خروجی آب با افزایش […]

مدیر امور آب مهاباد گفت: هم اکنون حجم مخزن سد این شهرستان به بیش از ۱۷۳ میلیون مترمکعب رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۲ میلیون مترمکعب بیشتر است.

به گزارش سردار بوکان، خالد رحمانی در جلسه شورای حفاظت از منابع آبی این شهرستان بیان کرد: در حال حاضر خروجی آب با افزایش ٣نسبت به سال قبل به بیش از ۱۶ مترمکعب بر ثانیه رسیده است.

خالدی با بیان اینکه ورودی آب به مخزن سد نیز در حال حاضر ۱۴.۵ مترمکعب بر ثانیه است، افزود: این میزان پارسال کمتر از ۲ مترمکعب بر ثانیه بود.

فرماندار ویژه مهاباد نیز در این جلسه گفت: مصرف سالانه آب شرب این شهرستان ۳۰ میلیون مترمکعب است که در مدیریت مخزن سد و رهاسازی های صورت گرفته به صورت کامل لحاظ می‌شود.

حسن عباسی افزود: تلاش می کنیم مخزن سد را در مرز ۸۰ میلیون مترمکعب آب جهت استخراج و تامین آب شرب شهروندان که جزء اولویت اصلی ماست، حفظ کنیم.

او با اشاره به اینکه از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۱۱۵ میلیون مترمکعب آب از مخزن سد این شهرستان برای مصارف مختلف رهاسازی شده، اضافه کرد: امسال باتوجه به وضعیت مناسب بارندگی ها علاوه بر کمک به احیای دریاچه به تعذیه منابع زیر زمینی و همچنین احیای تالاب ها در جریان رهاسازی کمک شده است.

عباسی ادامه داد: طبق سال های گذشته سهمیه ۸۰ تا ۹۰ میلیون مترمکعبی بخش کشاورزی نیز باتوجه به درخواست کشاورزی و همچنین پیش بینی تاخیر بارندگی در پاییز امسال، تامین و رهاسازی خواهد شد.

او در پایان تاکید کرد: حفظ کیفیت و سلامت آب به ویژه در بالادست سد بسیار ضروری است که باید مورد تاکید متولیان امر قرار گیرد.

دسته بندی: جامعه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد