یوزپلنگ آسیایی

یوزپلنگی که روز گذشته در توران مریض دیده شده بود تلف شد. به گزارش خبرنگار محیط زیست خبرگزاری سرداربوکان، یوزپلنگی که روز گذشته مریض گزارش شده بود به دلیل کم خونی شدید تلف شد. بر اساس اعلام دبیرخانه محیط زیست استان سمنان، پس از دریافت گزارشی مبنی بر وجود قلاده یوزپلنگ در وضعیت نامناسب، تیم […]

یوزپلنگی که روز گذشته در توران مریض دیده شده بود تلف شد.
به گزارش خبرنگار محیط زیست خبرگزاری سرداربوکان، یوزپلنگی که روز گذشته مریض گزارش شده بود به دلیل کم خونی شدید تلف شد.

بر اساس اعلام دبیرخانه محیط زیست استان سمنان، پس از دریافت گزارشی مبنی بر وجود قلاده یوزپلنگ در وضعیت نامناسب، تیم دامپزشکی و محیط بانان بعدازظهر به منطقه اعزام شدند.

پس از غروب و تاریکی خورشید، تیم سایت در دو مرحله فرصت نزدیک شدن به حیوان را پیدا کرد اما به دلیل تاریکی هوا امکان بیهوشی حیوان وجود نداشت.

صبح ۲۴ مرداد ماه، تیم محل در اوایل صبح به منطقه اعزام شد و در ابتدای روز پس از مشاهده حیوان، آن را بیهوش کردند. در معاینه بالینی علائم کم خونی حاد و تعداد زیادی زالو در دهان حیوان مشاهده شد.

به همین دلیل اقدامات درمانی مانند از بین بردن زالو، مایع درمانی و … انجام شد. این حیوان پس از به هوش آمدن برای نظارت و کنترل وضعیت بالینی خود به مرکز تحقیقات یوزپلنگ آسیایی منتقل شد اما با وجود تمام تلاش ها و اقدامات حمایتی در نهایت جان خود را از دست داد.

جسد این حیوان برای کالبد شکافی برای بررسی علت مرگ به تهران منتقل شده است.علت مرگ این حیوان کم خونی شدید است، امیدواریم نتیجه کالبد شکافی این حیوان منتشر شود نه مثل «پیروز» که بعد از پنج ماه نتیجه مشخصی نخواهد داشت.

دسته بندی: جامعه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد