صنایع گاز بیشتری دریافت کردند، تولید به مدار رشد بازگشت

صنایع گاز بیشتری دریافت کردند، تولید به مدار رشد بازگشت سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خبری اخیر خود از رشد تولیدات شرکت‌های صنعتی در دی‌ماه خبر داد. سیداحسان خاندوزی با تشریح آخرین گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: شاخص تولید این شرکت‌ها در دی ماه پس از چندماه فراز و فرود، ۱.۹ درصد رشد داشته و […]

صنایع گاز بیشتری دریافت کردند، تولید به مدار رشد بازگشت
🔹سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خبری اخیر خود از رشد تولیدات شرکت‌های صنعتی در دی‌ماه خبر داد.
🔹سیداحسان خاندوزی با تشریح آخرین گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: شاخص تولید این شرکت‌ها در دی ماه پس از چندماه فراز و فرود، ۱.۹ درصد رشد داشته و از ۱۵ رشته فعالیت صنعتی، ۹ رشته رشد مثبت ثبت کردند.
🔹مهم‌ترین رشته‌های صنعتی موثر بر رشد مثبت کل، صنایع شیمیایی‌ و فلزات اساسی بوده‌اند که به ترتیب ۶ و ۹ درصد رشد کردند.
🔹وزیر اقتصاد مهم‌ترین عامل رشد این ۲ صنعت در ماه گذشته را بهبود گازدهی به این صنایع عنوان کرد و افزود: بهبود عرضه انرژی به خصوص در فصل سرما توانست کمک مهمی را به رشد تولیدات گروه شیمیایی و فلزات اساسی نسبت به ماه مشابه سال قبل داشته باشد.
🔹گفتنی است بررسی صورت‌های مالی برخی از شرکت‌های بزرگ حوزه شیمیایی و فلزات اساسی نشان می‌دهد که رشد میزان مصرف آن‌ها نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.
🔹به عنوان مثال شرکت فولاد مبارکه در پایان فصل پاییز امسال، ۱۸.۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد میزان مصرف گاز را داشته است که این مسئله منجر به افزایش تولیدات آن‌ها خواهد شد.

دسته بندی: جامعه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد