به گزارش  سردار بوکان ، در جریان رقابت‌های کشتی‌های مقدماتی و نیمه نهایی شش وزن المپیکی کشتی فرنگی، کشتی‌گیر سنندجی که برای کشور آذربایجان بر روی تشک می‌رود، توانست سهمیه المپیک پاریس را کسب کند. صباح شریعتی کشتی‌گیر شایسته اهل استان کوردستان در آخرین مرحله گزینشی المپیک پاریس، توانست با غلبه بر رقیبان سهمیه المپیک […]

به گزارش  سردار بوکان ، در جریان رقابت‌های کشتی‌های مقدماتی و نیمه نهایی شش وزن المپیکی کشتی فرنگی، کشتی‌گیر سنندجی که برای کشور آذربایجان بر روی تشک می‌رود، توانست سهمیه المپیک پاریس را کسب کند.
صباح شریعتی کشتی‌گیر شایسته اهل استان کوردستان در آخرین مرحله گزینشی المپیک پاریس، توانست با غلبه بر رقیبان سهمیه المپیک را برای کشور آذربایجان کسب کند.

شب گذشتیه صباح شریعتی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم با با غلبه بر پاول هلینچوک کشتی‌گیر صاحب نام بلاروس توانست بهمراه الکسیوز سیوراریو از رومانی موفق به کسب سهمیه المپیک در این دسته شدند، بازنده‌های این دسته نیز فردا با برنده مبارزه‌های رپه شارژ برای رسیدن به سهمیه المپیک رقابت خواهند کرد.
در نهایت از هر وزن سه نفر در آخرین گزینشی المپیک سهمیه خواهند گرفت. کشتی فرنگی ایران نماینده‌ای در این رقابت‌ها نداشت و سهمیه‌هایش را برای حضور در المپیک قطعی کرده است.
این کشتی‌گیر سنندجی که در دستهٔ فوق سنگین کشتی فرنگی مسابقه می‌دهد، برندهٔ مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو و نیز دارندهٔ دو مدال نقره و برنز در بازی‌های اروپایی ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ است.
شریعتی در دسته ۱۳۰ کیلوگرم بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ با حضور بزرگانی چون میخایین لوپز کوبایی و رضا کایالپ ترکیه‌ای مدال برنز را کسب کرد.
وی در سال ۲۰۱۶ میلادی در المپیک ۲۰۱۶ ریو در وزن ۱۳۰ کیلو حاضر بود که در مسابقه اول رابی اسمیت از آمریکا را شکست داد اما در دور بعد از رضا کایالپ کشتی‌گیر ترکیه شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در فینال، به دیدار شانس مجدد رفت. او در اولین مسابقه شانس مجدد اروین کارابالو از ونزوئلا را شکست داد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. وی در دیدار رده‌بندی ادوارد پوپ کشتی‌گیر آلمانی را شکست داد و مدال برنز را به دست آورد.

دسته بندی: ورزش, ورزش کردستان برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد