آیین پلاک‌کوبی منزل استاد «سید ابراهیم اسماعیل‌زاده»، از اساتید برجسته موسیقی کردی در محل زندگی این خواننده محبوب در شهر سقز استان کُردستان انجام شد. به گزارش  سردار بوکان ، همزمان با برپایی همایش بزرگداشت مقام هنری استاد «سید ابراهیم اسماعیل‌زاده»، آیین رونمایی از پلاک منزل این استاد موسیقی نواحی از سوی انجمن فرهنگی و […]

آیین پلاک‌کوبی منزل استاد «سید ابراهیم اسماعیل‌زاده»، از اساتید برجسته موسیقی کردی در محل زندگی این خواننده محبوب در شهر سقز استان کُردستان انجام شد.

به گزارش  سردار بوکان ، همزمان با برپایی همایش بزرگداشت مقام هنری استاد «سید ابراهیم اسماعیل‌زاده»، آیین رونمایی از پلاک منزل این استاد موسیقی نواحی از سوی انجمن فرهنگی و هنری مردم نهاد «آوای زیرک»، با حضور اهالی فرهنگ و هنر و خانواده محترم این هنرمند برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، ابراهیم عثمانی دبیر انجمن فرهنگی و هنری مردم نهاد «آوای زیرک» خطاب به استاد سید ابراهیم سقزی عنوان کرد: تشکر می‌کنم که به ما اجازه دادید چنین آئینی را برای شما برگزار کنیم؛ ما موظفیم آدرس هنرمندان اصیل و حقیقی را به جوانان ارائه کنیم.

عثمانی یادآور شد: استاد سید ابراهیم سقزی و اساتید عرصه موسیقی، میراث ماندگار و شناسنامه فرهنگ و هنر این مرز و بوم هستند و اگر قدم کوچکی برای این استاد برمی‌داریم، با همه وجود و از جان و دل است. جامعه ما نیازمند شناخت نخبگان و هنرمندان است و باید آدرس‌های درست را به جوانان ارائه نماییم و کاری کنیم مردم ستارگان واقعی را بشناسند.

«منوچهر جهانی» مدیر هنری انجمن فرهنگی و هنری مردم نهاد «آوای زیرک» نیز در ادامه این مراسم با تبریک به استاد «سید ابراهیم اسماعیل‌زاده» برای برپایی آیین پلاک کوبی منزل این هنرمند گفت: تک تک ما این وظیفه را داریم از میراث ملموس و ناملموس فرهنگی حفاظت کنیم و حضور استاد سید ابراهیم سقزی در این منطقه باعث رشد و بالندگی است.

روزنامه‌نگار، منتقد و پژوهشگر موسیقی تصریح کرد: استاد «سید ابراهیم اسماعیل‌زاده» هنرمندی بی‌مانند است و این استاد فرهیخته، همه عمر خود را صرف خدمت عاشقانه و تربیت اساتید و هنرمندان عرصه موسیقی کرده است.

جهانی با اشاره به برنامه‌ همایش تجلیل از فرهیختگان و اهل فرهنگ و هنر همچون استاد «سید ابراهیم اسماعیل‌زاده» تأکید کرد: تقدیر از استاد سید ابراهیم سقزی برای ما افتخاری بزرگ است و امیدوارم به نسل جوان این پیام را بدهیم که شخصیت‌های حقیقی و هنرمندان واقعی افرادی همچون این استاد فرزانه هستند و باید آنان را به درستی نسل امروز معرفی کنیم.

دسته بندی: جامعه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد