به همت دبیرخانه زبان و ادبیات کردی ایلامی، انجمن شعر کردی «به‌یان» ایلام با حضور شعرا و علاقمندان زبان مادری آغاز به کار کرد. افتتاحیه‌ی انجمن کردی شعر و ادب بەێان با حضور گسترده‌ی شاعران و ادبای استان در مجتمع ارشاد ایلام برگزار شد.   بعد از مدت‌های مدید از تعطیلی انجمن هانا، به تدبیر […]

به همت دبیرخانه زبان و ادبیات کردی ایلامی، انجمن شعر کردی «به‌یان» ایلام با حضور شعرا و علاقمندان زبان مادری آغاز به کار کرد.

افتتاحیه‌ی انجمن کردی شعر و ادب بەێان با حضور گسترده‌ی شاعران و ادبای استان در مجتمع ارشاد ایلام برگزار شد.

 

بعد از مدت‌های مدید از تعطیلی انجمن هانا، به تدبیر و تمهید دبیرخانه‌ی زبان و ادبیات کردی ایلام اولین نشست به‌ێان برگزار شد. در این نشست آقایان محبی، معاونت فرهنگی ارشاد، حبیب‌الله بخشوده، دبیر دبیرخانه‌ی زبان و ادبیات کردی، و فرهاد شاهمرادیان، رئیس انجمن کردی به‌ێان دقایقی سخن گفتند و مابقی اوقات این نشست به شعرخوانی گذشت. پیشکسوتان و اساتید کردی‌سرا در کنار شاعران جوان و نوجوان شعر خواندند.

 

حضور شاعرانی از شهرستان‌های ملکشاهی، ایوان، سیروان و چرداول رنگ و رویی دیگر به این نشست داده بود.

 

چنانکه انتظار می‌رفت این اتفاق فرهنگی با استقبال بسیار زیاد روبرو شد و امید است شاعران و ادبای استان با حضور مستمر خود باعث پایایی و پویایی این انجمن باشند.

 

مقرر شد نشست‌های انجمن به‌ێان چهارشنبە‌ها رأس ساعت پنج عصر به صورت هفتگی در محل سالن جلسات مجتمع فرهنگی، هنری اداره ارشاد برگزار شود.

دسته بندی: فرهنگ و هنر, تصویری برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد